Журналистът Тъкър Карлсън интервюира бившия служител на Сената Тара Рийд, която твърди, че е била подложена на секстормоз от Джо Байдън преди повече от 30 години.

Интервюто, публикувано тази нощ на страницата на журналиста в X, е записано, докато Карлсън е бил в Москва.

Рийд твърди, че е била принудена да напусне САЩ от съображения за сигурност.

"Семейството ми и аз бяхме заплашвани и не исках семейството ми да бъде наранено", каза тя, отбелязвайки, че сега живее в Русия.

Рийд поиска от американските власти да разследват обвиненията ѝ в сексуален тормоз срещу Байдън, но "всичко, което направиха, беше да платят за медийни репортажи за мен".

Тя също така отбелязва, че още през 2019 г. е предрекла, че ако Байдън бъде избран на изборите през 2020 г., ще влезе във война с Русия.

През 2023 г., Рийд избяга в Русия и даде голяма пресконференция в Москва. На нея тя заяви, че се чувства "в безопасност" и ще поиска руско гражданство.

Рийд предизвика скандал в Америка по време на президентската надпревара през 2020 г., когато обвини Байдън в сексуален тормоз. След това изчезна от общественото полезрение за дълго време.

През 2019 г. Тара Рийд обвини Джо Байдън в "неподходящо докосване". Но скандалът се разрасна през 2020 г., когато повтори обвиненията си в разгара на президентската надпревара и заяви, че Байдън е извършил сексуално посегателство срещу нея.

Според Рийд Байдън я притиснал до стената и прокарал ръка по полата ѝ. Твърди се, че нападението е станало в мазето на сградата на Сената през пролетта на 1993 г. Байдън отхвърли обвиненията. Скандалът не получи голямо развитие.

Карлсън направи интервю с руския президент Владимир Путин през февруари в Русия. 

Версиите обаче за самото интервю се разминаха след него. Кремъл не подкрепи твърденията на Карлсън, че той е първият журналист, който се е обърнал към Путин за интервю от началото на войната, тъй като западните медии избягвали да общуват с Путин. Така самият Карлсън анонсира решението си, въпреки че бе опроверган почти моментално от редица медии, включително и американски.

В предаване с участието на прессекретаря на руския президент Дмитрий Песков, се призна, че западни журналисти настоятелно искат интервюта от две години, но самият президент не вижда смисъл да разговаря с тях.

"Британски телевизионни оператори, американски и европейски телевизионни оператори ни молят доста упорито за интервюта в продължение на две години от началото на специалната военна операция", цитира ТАСС думите на говорителя на Кремъл, който утвърждава, че няма смисъл да се дават интервюта, тъй като предварително се преценява, че няма да дадат балансирана информация. "В това отношение Карлсън, разбира се, се отличава."

Така Песков отчита и постигнатата цел от страна на Кремъл - "целта Владимир Путин да бъде чут за Запад е постигната".

Руското медийно пространство бе изпълнено също и с утвърждаването, че такива рейтинги, каквото постига интервюто не са постигали от нито един от световните говорители. А изводът, който направи Песков е, че: "Президентът в момента е един от основните световни лидери. Той е един от най-авторитетните, знаещи, опитни държавни глави в света."

Само през последните няколко дни Кремъл е получил десетки искания за интервю от чуждестранни медии, а Песков заявява, че вече заявленията ще бъдат "имани предвид за в бъдеще".